Jak nawilżać skórę

kremy

W poprzedniej części artykułu związanego z naturalnymi metodami na nawilżanie skóry skupiliśmy się przede wszystkim na czynnikach wpływających na proces jej nadmiernego przesuszania, a co za tym idzie – proces starzenia. Poznaliśmy powody niszczenia jej naturalnych barier ochronnych oraz przyczyny oboczne o których wspomniała ekspertka – Oliwia Warciańska. Na zakończenie poznaliśmy kilka kluczowych sposobów na naturalne procesy nawilżające. Ich regularne stosowanie z pewnością przyczyni się do zachowania odpowiedniego poziomu nawilżenia. W dzisiejszym artykule poznamy istotne kryteria wyboru kremu nawilżającego oraz zaprezentujemy kilka prostych – domowych sposobów na nawilżenie naszej skóry. Zapraszamy do lektury!

Skuteczny wybór kremu nawilżającego

Odpowiedni wybór kremu nawilżającego jest trudny. Warto podkreślić, że stosowny krem nawilżający powinien mieć na celu wzmacnianie funkcji ochronnej skóry poprzez zapobieganie utraty wilgotności. O podstawowe kryteria wyboru zapytaliśmy specjalistę – Zenona Kobylańskiego.

„Coraz częściej zwracamy uwagę na występowanie oraz ilość naturalnych składników w składzie tego rodzaju kosmetyków i jest to pozytywny trend. Warto uświadomić sobie jeszcze, że poza składem istotną rolę w skuteczności kremu nawilżającego odgrywa także jego formuła. To właśnie odpowiednia formuła pozwala na szybki proces wchłaniania kremu względem skóry, a tym samym – błyskawiczne nawilżenie. Aby proces ten był szybki i efektywny należy wybrać krem nawilżający w którego składzie znajdziemy olejki owocowe roślinne, naturalne wyciągi z owoców, kwas hialuronowy, mleczko pszczele oraz składnik kluczowy – aloes…”

olejki

Domowe metody nawilżania skóry

Pośród metod znanych jeszcze z czasów naszych babć większość z nich uwarunkowana jest stosowaniem oliwy. Smarowanie skóry naturalną oliwą jest procesem nader skutecznym w związku z nawilżaniem o ile będziemy pamiętać, że oliwę należy nanosić na skórę mokrą. Do tego rodzaju zabiegów doskonale nadaje się nie tylko oliwa z oliwek, ale także olejek arganowy i kokosowy. Dwa pierwsze świetnie sprawdzą się w przypadku dłoni oraz stóp, zaś olejek kokosowy to fantastyczne rozwiązanie dla skóry twarzy.

Kolejnym bardzo ciekawym, a zarazem skutecznym sposobem na domowe nawilżenie skóry naszego ciała jest stosowanie kąpieli owsianych. Jest to metoda zalecana przez specjalistów związanych z medycyną alternatywną zwłaszcza w przypadku problemów na tle alergicznym. W celu wykonania zabiegu należy woreczek o pojemności 500g (zaleca się stosowanie woreczków lnianych) włożyć do ciepłej wody, bądź pod jej bieżące źródło. Skóra stanie się w ten sposób bardziej odżywiona i elastyczna.

Na odpowiedni stopień nawilżenia naszej skóry wpłyną także inne wartościowe składniki, które praktycznie każdy z nas posiada w swoim domu. Zaliczamy do nich m.in. miód, siemię lniane, sól morską, czy peelingi z kawy oraz brązowego cukru.

Źródło: https://www.allecco.pl/.