Jak prać rękawice bramkarskie jak zawodowiec

Jeśli jesteś bramkarzem, to wiesz, że dbanie o swoje rękawice jest niezbędne do utrzymania ich w najlepszej formie. Muszą być nie tylko czyste, abyś mógł dobrze trzymać piłkę, ale także wolne od brudu i zanieczyszczeń, które mogłyby potencjalnie uszkodzić materiał. Jak więc je umyć, by ich nie uszkodzić? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

Krok 1: 

Napełnij zlew lub wiadro ciepłą wodą i jakimś łagodnym mydłem. Nie chcesz używać niczego zbyt ostrego, ponieważ może to uszkodzić rękawice. Delikatnie mieszaj wodę, aby wytworzyć trochę piany.

Krok 2: 

Zanurz rękawice w wodzie z mydłem i pozwól im się moczyć przez około 15 minut. Pomoże to poluzować wszelkie zabrudzenia, które mogą być do nich przyklejone.

Krok 3: 

Po upływie 15 minut, weź miękką szczotkę i delikatnie wyszoruj rękawice po całej powierzchni. Zwróć uwagę na miejsca, które wydają się szczególnie brudne.

Krok 4: 

Dokładnie wypłucz rękawice czystą wodą, aby usunąć pozostałości mydła. Nie chcesz, aby pozostałości te pozostały na rękawicach, ponieważ mogą one powodować podrażnienia podczas ich noszenia.

Krok 5: 

Powieś rękawice do wyschnięcia w dobrze wentylowanym miejscu. Unikaj wieszania ich w bezpośrednim świetle słonecznym, ponieważ może to spowodować blaknięcie lub pogorszenie jakości materiału. Gdy już całkowicie wyschną, są gotowe do ponownego użycia!

Wnioski 

Tak więc masz to – prosty przewodnik, jak prać rękawice bramkarskie adidas jak profesjonalista! Wystarczy wykonać te kroki, aby mieć czyste rękawice w krótkim czasie. I pamiętaj, jeśli będziesz o nie dbał, one będą dbały o ciebie na boisku!